CERKVENI  DOKUMENTI

Janez Pavel II "Posinodalna apostolska vzpodbuda o krščanskih laikih":

KRŠČANSKI  LAIKI, katerih "poklicanost in poslanstvo v Cerkvi in svetu dvajsetih let po drugem vatikanskem koncilu" je bil razlog za škofovsko sinodo o laikih leta 1987, pripadajo tistemu božjemu ljudstvu, ki je podobno delavcem v vinogradu, o katerih govori Matejev evangelij: "Nebeško kraljestvo je namreč podobno hišnemu gospodarju, ki je šel zgodaj zjutraj najemat delavce za svoj vinograd. Z delavci se je pogodil za en denar na dan in jih poslal v vinograd" (Mt 20,1-2).

Evangeljska prilika odpira našemu pogledu neizmeren Gospodov vinograd in množico oseb, mož in žena, ki jih je On poklical in jim naročil, naj gredo delat vanj. Vinograd je celoten svet (prim Mt 13,38), ki mora biti preoblikovan po božjem načrtu glede na dokončni prihod božjega kraljestva.

svetiduh